1825Y2000153GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.015 µF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
1825Y2000153GCT
DigiKey Part Number
1825Y2000153GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825Y2000153GCT
Description
CAP CER 0.015UF 200V C0G 1825
Detailed Description
EDA/CAD Models
1825Y2000153GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)