1825J1000473JCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
0.047 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1825 (4564 Metric)
1825J1000473JCT
DigiKey Part Number
1825J1000473JCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825J1000473JCT
Description
CAP CER 0.047UF 100V C0G 1825
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1825J1000473JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)