1825J0500120GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
12 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1825 (4564 Metric)
1825J0500120GCT
DigiKey Part Number
1825J0500120GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825J0500120GCT
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 1825
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1825J0500120GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)