1812Y2000103GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
10000 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812Y2000103GCT
DigiKey Part Number
1812Y2000103GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y2000103GCT
Description
CAP CER 10000PF 200V C0G 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y2000103GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)