1812Y0630103GFT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
10000 pF ±2% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812Y0630103GFT
DigiKey Part Number
1812Y0630103GFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y0630103GFT
Description
CAP CER 10000PF 63V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y0630103GFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)