1812J6300154JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
0.15 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J6300154JXT
DigiKey Part Number
1812J6300154JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J6300154JXT
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J6300154JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)