1812J5000682KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
6800 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J5000682KDT
DigiKey Part Number
1812J5000682KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J5000682KDT
Description
CAP CER 6800PF 500V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J5000682KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)