1812J2000103JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 461
In Stock: 500
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
10000 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J2000103JXT
DigiKey Part Number
1812J2000103JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J2000103JXT
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J2000103JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)