1210Y6300221FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
220 pF ±1% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210Y6300221FCT
DigiKey Part Number
1210Y6300221FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y6300221FCT
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1210Y6300221FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)