1210Y5000823KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.082 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y5000823KDT
DigiKey Part Number
1210Y5000823KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y5000823KDT
Description
CAP CER 0.082UF 500V X7R 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1210Y5000823KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)