1210Y1000822GFT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
8200 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
1210Y1000822GFT
DigiKey Part Number
1210Y1000822GFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y1000822GFT
Description
CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1210Y1000822GFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Series
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)