1210Y0630474MDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.47 µF ±20% 63V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y0630474MDT
DigiKey Part Number
1210Y0630474MDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y0630474MDT
Description
CAP CER 0.47UF 63V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y0630474MDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)