1210J5000822JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
KEMET
Similar
KEMET
Similar
TDK
TDK
8200 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J5000822JXT
DigiKey Part Number
1210J5000822JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J5000822JXT
Description
CAP CER 8200PF 500V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J5000822JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)