1206Y0630822JET is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
8200 pF ±5% 63V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y0630822JET
DigiKey Part Number
1206Y0630822JET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y0630822JET
Description
CAP CER 8200PF 63V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y0630822JET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)