1206Y0630331JDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
330 pF ±5% 63V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y0630331JDT
DigiKey Part Number
1206Y0630331JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y0630331JDT
Description
CAP CER 330PF 63V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y0630331JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)