0805Y1000222KST is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Image for 0805Y1000222KST is not available
0805Y1000222KST
DigiKey Part Number
1608-0805Y1000222KSTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y1000222KST
Description
MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)