0805Y0630182GAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1800 pF ±2% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
0805 (2012 Metric) Standard MLCC
0805Y0630182GAT
DigiKey Part Number
0805Y0630182GAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y0630182GAT
Description
CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805Y0630182GAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)