0805Y0500154KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
KEMET
Upgrade
TDK
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
0.15 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805Y0500154KXT
DigiKey Part Number
0805Y0500154KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y0500154KXT
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805Y0500154KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)