0805Y0500104KJT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 5,626
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 5,955
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 119
In Stock: 456
Direct
KEMET
Direct
TDK
YAGEO
Upgrade
KEMET
TDK
YAGEO
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805Y0500104KJT
DigiKey Part Number
1608-1014-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1014-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y0500104KJT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805Y0500104KJT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)