0805J5000150JFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
0805J5000150JFT
DigiKey Part Number
0805J5000150JFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J5000150JFT
Description
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805J5000150JFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)