0603J1000120GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
Direct
KYOCERA AVX
YAGEO
KYOCERA AVX
12 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
0603J1000120GCT
DigiKey Part Number
0603J1000120GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J1000120GCT
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603J1000120GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)