060322008P20BQTLSM
DigiKey Part Number
1608-1250-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1250-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
060322008P20BQTLSM
Description
CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
8.2 pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
060322008P20BQTLSM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)