060322003P90BQTLSM
DigiKey Part Number
1608-1245-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1245-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
060322003P90BQTLSM
Description
CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
3.9 pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
060322003P90BQTLSM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)