B031ND5S
DigiKey Part Number
1761-B031ND5S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B031ND5S
Description
RF FILTER BANDPASS 3.1GHZ 2SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.1GHz Center Frequency RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 3.5dB 2-SMD, No Lead
Category
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Package / Case
2-SMD, No Lead
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.500" L x 0.250" W (12.70mm x 6.35mm)
Part Status
Active
Height (Max)
0.113" (2.87mm)
Frequency
3.1GHz Center