OEJL-75-4-7
OEJL-75-4-7
OEJL-75-4-7
DigiKey Part Number
226-4094-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OEJL-75-4-7
Description
KNOB KNURLED 0.236" METAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Knurled, Diamond Knob 0.236" (6.00mm) Shaft with Line on Top Metal Black Matte
Category
Diameter
0.750" (19.05mm)
Manufacturer
Kilo International
Height
0.625" (15.88mm)
Series
Indicator
Line on Top
Packaging
Bulk
Material
Metal
Part Status
Active
Color
Black Matte
Style
Cylindrical
Features
6-32 Set Screw
Type
Knurled, Diamond
Base Product Number
Shaft Size
0.236" (6.00mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 648
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
KNOB KNURLED 0.236" METAL
In-Stock: 100
KNOB KNURLED 0.236" METAL
In-Stock: 101
KNOB KNURLED 0.236" METAL