Z1812C681BPWZT
DigiKey Part Number
399-Z1812C681BPWZTTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-Z1812C681BPWZTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Z1812C681BPWZT
Description
FERRITE BEAD 680 OHM 1812 1LN
Customer Reference
Detailed Description
680 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 4A 28mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Z1812C681BPWZT Models
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
KEMET
DC Resistance (DCR) (Max)
28mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
680 Ohms @ 100 MHz