T543X336M050ATE040
DigiKey Part Number
399-12241-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-12241-1-ND - Cut Tape (CT)
399-12241-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543X336M050ATE040
Description
CAP TANT POLY 33UF 50V 2917
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543X336M050ATE040 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz