T543X106K063AHW050D100
DigiKey Part Number
399-13365-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13365-1-ND - Cut Tape (CT)
399-13365-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543X106K063AHW050D100
Description
CAP TANT POLY 10UF 63V 2917
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 63 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543X106K063AHW050D100 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
10 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz