T543V337K2R5AHE025
DigiKey Part Number
399-T543V337K2R5AHE025TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543V337K2R5AHE025
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543V337K2R5AHE025 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz