T543B107K010ATW1507280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric) 150mOhm @ 100kHz
T543B107K010ATW1507280
DigiKey Part Number
T543B107K010ATW1507280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543B107K010ATW1507280
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
T543B107K010ATW1507280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz