T543B106M025AHS1007280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2,177
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1411 (3528 Metric) 100mOhm @ 100kHz
T543B106M025AHS1007280
DigiKey Part Number
T543B106M025AHS1007280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543B106M025AHS1007280
Description
CAP TANT POLY 10UF 25V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
T543B106M025AHS1007280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
10 µF
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz