T529P226M010AAE150
DigiKey Part Number
399-T529P226M010AAE150TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T529P226M010AAE150CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T529P226M010AAE150DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T529P226M010AAE150
Description
CAP TANT POLY 22UF 10V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 0805 (2012 Metric) 150mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T529P226M010AAE150 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
KEMET
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
P
Voltage - Rated
10 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz