T520V687M006ATE025
DigiKey Part Number
399-T520V687M006ATE025TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T520V687M006ATE025CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T520V687M006ATE025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V687M006ATE025
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Detailed Description
680 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T520V687M006ATE025 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance
680 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated
6.3 V