T520V227M006ATE0154539 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 15mOhm @ 100kHz
T520V227M006ATE0154539
DigiKey Part Number
399-T520V227M006ATE0154539TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V227M006ATE0154539
Description
220.UF 6.0V
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated
6.3 V