T520D477M006ATE0257706 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 1,529
Datasheet
Vishay Sprague
In Stock: 500
KYOCERA AVX
In Stock: 472
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T520D477M006ATE0257706
DigiKey Part Number
399-T520D477M006ATE0257706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520D477M006ATE0257706
Description
470.UF 6.0V
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Box
Capacitance
470 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
6.3 V