T520D476M016ATE0357280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 16 V 2917 (7343 Metric) 35mOhm @ 100kHz
T520D476M016ATE0357280
DigiKey Part Number
399-T520D476M016ATE0357280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520D476M016ATE0357280
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520D476M016ATE0357280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance
47 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
16 V