T520D157M010ATE0254047 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1,500
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 500
Panasonic Industry
Vishay Sprague
In Stock: 500
KYOCERA AVX
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T520D157M010ATE0254047
DigiKey Part Number
399-T520D157M010ATE0254047TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520D157M010ATE0254047
Description
150.UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
150 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
10 V