T520D107M010ATE0807280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 623
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 37,469
In Stock: 370
Vishay Polytech
In Stock: 490
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 80mOhm @ 100kHz
T520D107M010ATE0807280
DigiKey Part Number
399-T520D107M010ATE0807280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520D107M010ATE0807280
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520D107M010ATE0807280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
100 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
10 V