T520B336M010ATE0707738 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
In Stock: 990
Datasheet
New at DigiKey
Image for T520B336M010ATE0707738 is not available
T520B336M010ATE0707738
DigiKey Part Number
399-T520B336M010ATE0707738TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520B336M010ATE0707738
Description
33.0UF 10.0V
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance
33 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
10 V