T520A106M010ATE0808000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2,895
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1206 (3216 Metric) 80mOhm @ 100kHz
T520A106M010ATE0808000
DigiKey Part Number
399-T520A106M010ATE0808000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520A106M010ATE0808000
Description
10.0UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
10 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
10 V