T513X226K035BH6210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
T513X226K035BH6210
DigiKey Part Number
399-T513X226K035BH6210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T513X226K035BH6210
Description
CAP TANT SMD LOW ESR
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T513X226K035BH6210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V
Ratings
COTS
Features
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Failure Rate
B (0.1%)