T491C335M035ATAU007280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 2Ohm
T491C335M035ATAU007280
DigiKey Part Number
T491C335M035ATAU007280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491C335M035ATAU007280
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 35V 2312
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm