T398H226M025AS7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial - 3 Leads 1.5Ohm @ 100kHz
T398H226M025AS7301
DigiKey Part Number
399-T398H226M025AS7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T398H226M025AS7301
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T398H226M025AS7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Radial - 3 Leads
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.280" L x 0.272" W (7.10mm x 6.90mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.441" (11.20mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
H
Voltage - Rated
25 V
Features
General Purpose
Type
Conformal Coated
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm @ 100kHz