T354E106K025AT4796 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial, Disc 2.5Ohm @ 100kHz
T354E106K025AT4796
DigiKey Part Number
399-T354E106K025AT4796TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T354E106K025AT4796
Description
10.0UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial, Disc
Part Status
Active
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
25 V