T350B684K050AT
DigiKey Part Number
399-3554-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350B684K050AT
Description
CAP TANT 0.68UF 10% 50V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial 10Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T350B684K050AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Radial
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
50 V
Features
General Purpose
Type
Conformal Coated
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm