T322C106K020AT7293 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial
T322C106K020AT7293
DigiKey Part Number
399-T322C106K020AT7293TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322C106K020AT7293
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
20 V