T110A225K020AT4700 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
Vishay Sprague
Image for T110A225K020AT4700 is not available
T110A225K020AT4700
DigiKey Part Number
399-T110A225K020AT4700TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110A225K020AT4700
Description
2.20UF 20.0V
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20 V Axial
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
20 V