SCF31X-175-1R9A014JV
DigiKey Part Number
399-SCF31X-175-1R9A014JV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCF31X-175-1R9A014JV
Description
CMC 9.21MH 17.5A 6.6OHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.21 mH 2 Line Common Mode Choke Through Hole 17.5A DCR 6.6mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
6.6mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - DC
500V
Series
Voltage Rating - AC
500V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
1.772" L x 1.220" W (45.00mm x 31.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.654" (42.00mm)
Inductance @ Frequency
9.21 mH @ 100 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
17.5A