SCF12X-020-0R45A027V
DigiKey Part Number
399-SCF12X-020-0R45A027V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCF12X-020-0R45A027V
Description
CMC 13MH 2A 3.25OHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.25 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2A DCR 90mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
90mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - DC
320V
Series
Voltage Rating - AC
250V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.591" (15.00mm)
Inductance @ Frequency
3.25 mH @ 100 kHz
Package / Case
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
2A