M3253508E2Z335KZMB
DigiKey Part Number
1001-2525-1-ND - Cut Tape (CT)
1001-2525-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3253508E2Z335KZMB
Description
CAP CER 3.3UF 25V X7R 2220
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M3253508E2Z335KZMB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.69mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)